Wiedza
kluczem.
do Twojego sukcesu
Na łamach naszych blogów dzielimy się z Wami naszą specjalistyczną wiedzą i bogatym doświadczeniem z codziennej pracy. Przekazujemy także interesujące rozwiązania know-how z zakresu zarządzania sprzedażą opon online w połączeniu z dobrymi praktykami biznesowymi.

Jak sprzedawać opony bez prowizji – integracja z Otomoto

14 maj 2021, przeczytasz w 4 minuty

Każdy przedsiębiorca wie, że aby sprzedawać więcej, warto znaleźć i ocenić możliwość dystrybucji swoich produktów przez większą ilość kanałów sprzedaży. Niejednokrotnie rezygnuje z takiego pomysłu ze względu na czasochłonny i mało wydajny proces dodawania pojedynczych produktów, ich zdjęć, opisów i danych technicznych. Ocenia czynności te jako niewarte zachodu, ponieważ „prowizja i tak wszystko zabierze”. Istnieje jednak sposób na łatwą i mało czasochłonną sprzedaż opon i felg, na której możesz zarobić. Poznaj go.

Jeśli prowadzisz serwis wulkanizacyjny, hurtownię opon, motoryzacyjny sklep internetowy lub sprowadzasz używane opony, z pewnością znasz platformę Otomoto. To wiodący w Polsce motoryzacyjny serwis ogłoszeniowy. Tę internetową giełdę samochodową, gdzie kupisz i sprzedasz nie tylko samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe i motocykle, ale także części do aut, w 2020 r. odwiedziło średnio ponad 7,9 mln internautów miesięcznie. Zdaje się to być całkiem dobrym powodem do umieszczenia na Otomoto swojej oferty, zwłaszcza, jeśli będziesz mógł to zrobić w prosty sposób i… sprzedawać bez prowizji.

Automatyzacja codziennych działań

Zautomatyzuj mozolne czynności

Tires CMS to kompleksowe narzędzie do zarządzania sprzedażą opon i felg. Dzięki zaawansowanym technologiom możesz intuicyjnie i bez poświęcania na to dużej ilości czasu kontrolować procesy biznesowe w twojej firmie: obsługę zamówień, klientów, nadzór stanów magazynowych, integracje z dostawcami, integracje z hurtowniami, fakturowanie i marketing. Wszystko to dzięki automatyzacji, osiąganej między innymi za pomocą integracji systemu, np. z serwisami ogłoszeniowymi.

Integracja z Otomoto to dodatkowa, absolutnie niezbędna funkcjonalność. Przyspieszy pracę, doda nowy rynek zbytu i zmniejszy koszty. Na czym polega automatyzacja w przypadku Otomoto? Na przesyłaniu do serwisu wszystkich lub wybranych produktów (opon, felg, kół) z uwzględnieniem parametrów zapisanych w systemie. Oto sposoby integracji z Tires CMS:

 • synchronizacja produktów lub wybranych kategorii produktów,
 • automatyczne przesyłanie zdjęć ( z możliwością edycji jakości )
 • prosta i intuicyjna edycja opisów opon jak i pozostałych parametrów, jak np. producent, nazwa, bieżnik, rozmiar, nośność, stan, cena, etc.


Za pomocą Tires CMS możesz wystawiać dziesiątki ofert oraz synchronizować stany magazynowe zaledwie kilkoma kliknięciami. Co więcej – dzieje się tak bez udziału sprzedawcy. Oferty tworzone są automatycznie w momencie, gdy produkty pojawią się w magazynie i wcześniej zaznaczysz np. wystawianie całych kategorii. Korzyści, jakie oferuje ci zintegrowany z Otomoto system Tires CMS są bezsprzeczne:

 • znacznie przyspieszasz proces wystawiania ofert – parametry produktów są automatycznie uzupełniane, a kategorie i produkty powiązane ze sobą, ustawiasz szablony ofert i gotowe!
 • sprawnie zarządzasz ofertami, które są automatycznie wznawiane, kończone lub/i przenoszone pomiędzy modułami podzielonymi np. na: trwające czy nieaktywne – nie musisz już tego pilnować osobiście!
 • nie martwisz się, że pożądany przez klienta artykuł okaże się niedostępny, ponieważ system sam synchronizuje ceny oraz stany magazynowe swoich towarów zg z tym, co masz w magazynie
 • wciąż zwiększasz wolumen sprzedaży i wystawiasz produkty w różnych serwisach, a stany magazynowe są automatycznie skoordynowane z innymi serwisami czy marketplace’ami
 • oszczędzasz czas i energię, wykonując określone akcje, np. wystaw, wznów lub usuń na wielu ofertach jednocześnie.


Co najważniejsze – sprzedajesz bez czasochłonnego uzupełniania formularzy, ślęczenia nad cyferkami i bezproduktywnego przeklepywania wielu danych.

Jak rozpocząć pracę z otomoto i TiresCMS

Jak to wygląda w praktyce

By wystawiać opony i felgi na otomoto.pl, powinieneś otworzyć konto w serwisie ogłoszeniowym jako „biuro ogłoszeń”. Zostanie ci przydzielony klucz, który musisz zachować – będzie potrzebny do dodawania i edycji twoich ofert. I właściwie to wszystko. Za każdym razem, kiedy będziesz dodawał nowy produkt do swojej oferty za pomocą oprogramowania Tires CMS, system zapyta cię, czy oferta ma być od razu wystawiona na Otomoto – ze zdjęciami, opisami, parametrami technicznymi oraz w określonym szablonie.

Kiedy ją wyłączasz sam lub wyłącza się automatycznie, bo artykuł został np. wyprzedany lub dana hurtownia (z którą również masz zintegrowany system) nie ma już go w ofercie, serwer Otomoto jest o tym informowany i tam oferta również się wyłącza. To wszystko. Brzmi za prosto? Jest proste.

Z pewnością zależy ci na dotarciu do jak najszerszej rzeszy potencjalnych klientów i zyskownej sprzedaży. Dzięki automatyzacji procesów sprzedażowych w swoim biznesie będziesz mógł po prostu więcej zarobić, jednocześnie zmniejszając koszty i oszczędzając czas. Wykorzystaj do tego oprogramowanie do zarządzania sprzedażą opon i felg Tires CMS oraz największy serwis ogłoszeniowy w Polsce – Otomoto.

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu, jeśli chcesz poznać więcej szczegółów.przeczytaj podobne artykuły

Dlaczego warto wybrać rozwiązania dedykowane

Oprogramowanie szyte na miarę, to produkt idealnie dopasowany do twojego biznesu, dodatkowe wsparcie techn...

 • zalety z korzystania dedykowanego systemu
 • bezpieczeństwo serwisu i minimalizacja strat

14 styczeń 2021 3 minuty

Skuteczna sprzedaż opon używanych

Sprzedaż opon używanych, zwłaszcza marek premium i klasy średniej sprowadzanych z zagranicy to jest nad...

 • zwiększ potencjał opon używanych
 • skuteczna kontrola pracowników

25 marzec 2021 3 minuty

/ Uwagi, pytania, a może sugestie ? wyślij maila

Nasz zespół po zapoznaniu się z Twoim problemem doradzi najkorzystniejsze rozwiązanie.