Wiedza
kluczem.
do Twojego sukcesu
Na łamach naszych blogów dzielimy się z Wami naszą specjalistyczną wiedzą i bogatym doświadczeniem z codziennej pracy. Przekazujemy także interesujące rozwiązania know-how z zakresu zarządzania sprzedażą opon online w połączeniu z dobrymi praktykami biznesowymi.

Jak hurtowo zarządzać sprzedażą opon

15 październik 2020, przeczytasz w 2 minuty

Stały, szybki i prosty dostęp do nieograniczonej liczby kontrahentów, producentów i dostawców w jednym systemie i panelu administracyjnym - to marzenie wszystkich przedsiębiorców, niezależnie od wielkości. Jeśli prowadzisz hurtownię opon stacjonarną lub online, to najprawdopodobniej używasz oprogramowania do zarządzania sprzedażą.

Hurtowe zarządzanie sprzedażą opon - kluczowe kwestie

Na rynku dostępne są różne systemy. Wiele z nich, to “gotowce”, które w założeniu mają sprawdzić się w każdej hurtowni bez względu na to czy sprzedajesz kwiaty, książki czy akcesoria samochodowe. Takie rozwiązanie sprawdza się zazwyczaj tylko w teorii.

Sprzedaż opon, także w wersji B2B, rządzi się swoimi prawami. Od innych branż różni się m.in. dużą ilością zmiennych parametrów produktów. Kupujący mają do wyboru niemal nieograniczoną liczbę modeli, wersji sezonowych, marek. Opony różnią się również przeznaczeniem, gabarytami czy bieżnikiem. To wszystko trzeba uwzględnić dobierając program do zarządzania sprzedażą. Przejdźmy zatem do konkretów.

Jak wybrać oprogramowanie do sprzedaży opon

Oto szczególne kwestie na które należy zwrócić uwagę, wybierając oprogramowanie wspierające hurtową sprzedaż opon, felg czy kół:

 • czy oprogramowanie z którego korzystasz udźwignie rozwój Twojej oferty?
 • bazuje na gotowych, "uniwersalnych” rozwiązaniach czy jest opracowane pod kątem twoich unikalnych wymagań?
 • czy możesz w przyszłości użyć tego systemu do sprzedaży detalicznej (bez zbędnych problemów, dodatkowych wydatków i/lub pracy programistów)?
 • system uwzględnia specyfikę Twojej branży? Np. czy masz odpowiednio dostosowane filtry wyszukiwarki na stronie, które uwzględnią różnice między oponami do pojazdów osobowych, a oponami do maszyn rolniczych czy przemysłowych?
 • możesz liczyć na wsparcie autorów oprogramowania, którzy rozumieją specyfikę Twojej branży i wiedzą z jakimi wyzwaniami się wiąże? nic nie stoi w miejscu, branża oponiarska zmienia się tak, jak każda inna.
 • czy Twoje oprogramowanie jest aktualizowane żeby sprostać nowym wymaganiom klientów?


Jeśli od jakiegoś czasu prowadzisz hurtownię lub sklep, to na końcu pozostaje pytanie: czy Twoje oprogramowanie pomaga w zarabianiu pieniędzy, a może jest niewygodnym narzędziem, które słabo leży w ręku i zamiast pożytku masz z nim masę problemów? Być może tracisz potencjalnych klientów, bo Twoja strona jest niefunkcjonalna, a pracownicy zużywają czas i energię na pracę, której można uniknąć dzięki sprytnej automatyzacji.

Profesjonalne oprogramowanie do hurtowej sprzedaży opon, na czym polega jego wyjątkowość? Przede wszystkim to system zbudowany od podstaw, dedykowany dla przedsiębiorców sprzedających opony, koła i felgi. Stworzyli go ludzie, którzy znają branżę oponiarską od podszewki.


Co zyskasz po wdrożeniu oprogramowania

Zapomocą naszego systemu bez kłopotu wymienisz dane z każdym zewnętrznym programem magazynowym czy aplikacją sprzedażową. Zintegrujesz się również z największymi hurtowniami opon w Polsce oraz europejskimi dystrybutorami i producentami.

 • system ułatwi Ci kontrolę nad faktycznym stanem zapasów w magazynach,
 • informacje i dane ze wszystkich platform sprzedażowych zgromadzisz w jednym miejscu (panelu administracyjnym),
 • możesz prowadzić też hurtową sprzedaż w modelu dropshipping
 • w system wbudowanych jest ponad 50 integracji z zewnętrznymi programami, API oraz systemami hurtowni, dystrybutorów i producentów.
 • zdecydowanie wyprzedzisz konkurencję pod względem zaawansowania IT

Jeśli planujesz rozwój swojej działalności, to TiresCMS jest narzędziem w sam raz dla Ciebie. System będzie wspierał wzrost twojego biznesu. Np. umożliwi zarządzanie dowolną liczbą magazynów w jednym panelu administracyjnym oraz obsłuży naprawdę duże bazy danych - nawet do miliona produktów.


przeczytaj podobne artykuły

Wdrożenie systemu dla firmy Agrowiec

Już od dłuższego czasu zastanawiasz się nad automatyzacją procesów sprzedażowych w swojej firmie? Ch...

 • case study
 • system dla firmy agrowiec

19 marzec 2021 3 minuty

Leasing oprogramowania dla branży oponiarskiej

Potrzebujesz porządnego oprogramowania do zarządzania sprzedażą, ale to kosztowny zakup, zwłaszcza prz...

 • finansowane rozwiązania dla firm
 • 4 fakty o leasingu oprogramowania

06 kwiecień 2021 5 minut

/ Uwagi, pytania, a może sugestie ? wyślij maila

Nasz zespół po zapoznaniu się z Twoim problemem doradzi najkorzystniejsze rozwiązanie.