Wiedza
kluczem.
do Twojego sukcesu
Na łamach naszych blogów dzielimy się z Wami naszą specjalistyczną wiedzą i bogatym doświadczeniem z codziennej pracy. Przekazujemy także interesujące rozwiązania know-how z zakresu zarządzania sprzedażą opon online w połączeniu z dobrymi praktykami biznesowymi.

Integracja z platformami sprzedażowymi

12 październik 2020, przeczytasz w 2 minuty

Jako sprzedawcy zależy ci na dotarciu do możliwie dużej grupy potencjalnych klientów. Pomoże w tym integracja z platformami sprzedażowymi branżowymi i serwisami aukcyjnymi lub ogłoszeniowymi. Jedną z zalet dedykowanych rozwiązań IT - przygotowanych dla konkretnego sprzedawcy - jest możliwość łatwej i szybkiej integracji z różnymi platformami sprzedażowymi.

Oprogramowanie do integracji z platformami opon B2B i B2C

Jak wygląda w praktyce integracja z platformami sprzedażowymi ?

Załóżmy, że prowadzisz hurtową sprzedaż opon bieżnikowanych i używanych kół ( felgi z oponami ). Część produktów sprzedajesz "z placu", a część poprzez swój sklep online, jednak chciałbyś dotrzeć do większej liczby potencjalnych klientów. Dlatego swoją ofertę możesz wystawić również na branżowych platformach sprzedażowych, aukcyjnych oraz ogłoszeniowych.

Część z nich związana jest z branżą oponiarską (np. Tyre24.pl czy też Platformaopon) inne funkcjonują w ramach większych platform (Allegro, OLX). Teoretycznie korzystając z serwisu - “gotowca” też masz taką możliwość. Jednak w przypadku rozwiązań przygotowanych specjalnie dla ciebie i z uwzględnieniem twojej branży, możliwości jest o wiele więcej.

Nastawiasz się na sprzedaż hurtową? Proszę bardzo, doświadczeni programiści pomogą ci wystawić ofertę na hurtowych platformach sprzedażowych. Chcesz sprzedawać w detalu? Nie ma problemu - twój sklep zostanie zintegrowany z najbardziej popularnymi serwisami aukcyjnymi/ogłoszeniowymi. Nie ma również znaczenia czy sprzedajesz opony nowe, używane czy bieżnikowane - nasz system jest dostosowany do każdego rodzaju produktu.

O czym należy pamiętać przed integracją ?

Rozważając wybór oprogramowania, które pomoże ci w integracji witryny z platformami sprzedażowymi, warto pamiętać o kilku istotnych zasadach:
  • powinieneś mieć możliwość zarządzania sprzedażą w różnych kanałach (serwisy aukcyjne/platformy sprzedażowe) w jednym panelu administracyjnym. To wielka wygoda i mniej pracy (np. przy sprawdzaniu stanu magazynów),
  • wybierz nowoczesne rozwiązania umożliwiające elektroniczną wymianę danych między różnymi platformami - np. dotyczącą zamówień, sposobów dostaw czy płatności. W praktyce oznacza to sprawniejsze zarządzanie e-handlem. Nie tracisz czasu na pilnowanie obiegu dokumentów. Wszystko masz w jednym miejscu - nie musisz tracić cennych minut i energii na przerzucanie się z jednego systemu na drugi,
  • zdecyduj czy skorzystasz tylko z branżowych platform czy również (a może tylko) z detalicznych platform - Allegro, Otomoto czy OLX
  • sprawdź czy możesz elastycznie ustalać ceny zakupu i sprzedaż uwzględniając np. obniżki dla różnych podgrup produktów czy marek lub dostawców,
  • jak wygląda sprawa wystawiania faktur i zamówień? Czy np. możesz wybierać między opcją automatyczną a wystawianiem ręcznym?
  • czy możliwa jest edycja i filtrowanie produktów pod kątem różnych cech (np. bieżnika, sezonu czy marek w przypadku opon).

Stworzyć od nowa czy wykorzystać istniejący system ?

Zamiast szukać programisty, który przygotuje taką integrację, wygodniej jest sięgnąć po istniejące rozwiązania. Takim jest TiresCMS. To system przeznaczony dla osób handlujących oponami (w formule B2B lub B2C) w sklepach stacjonarnych i internetowych.

Wielką zaletą naszego oprogramowania jest możliwość precyzyjnego dostosowania całego systemu do wymogów klienta. To oferta szyta na miarę - tak, jak sobie zażyczysz bez zbędnych i niepotrzebnych funkcji.

TiresCMS jest kompatybilny z czołowymi producentami w branży min,Bridgestone, Continental, Goodyear, Hankook, Michelin, Pirelli - tzw system EDI Wheel. Dzięki temu łatwiej wpasujesz się w sieć współpracy producentów, dostawców i hurtowników. Transakcje będą prostsze dzięki dużej automatyzacji i zarazem bezpieczne. Szybka wymiana danych np. zamówień czy sposobu dostaw, ułatwi ci prowadzenie biznesu.

Jeśli zagłębisz się w szczegóły - jak wiadomo, tam tkwi diabeł - to zauważysz czemu warto postawić na oprogramowanie przygotowanej z myślą o tej konkretnej branży.

Jak sprzedawać opony leśne rolne i przemysłowe

Jeśli np. oferujesz opony do maszyn przemysłowych lub leśnych, to musisz uwzględnić koszty transportu do klienta (najczęściej w cenie produktu). To przecież towar o dużych rozmiarach i ciężarze. Po integracji z systemem TiresCMS, naliczenie kosztów będzie o wiele prostsze.
   
Chcesz zarabiać pieniądze na sprzedaży detalicznej? Proszę bardzo. W panelu administracyjnym TiresCMS masz w jednym miejscu wszystkie dane dotyczące transakcji. Nowoczesny system gwarantuje zautomatyzowanie zamówień, dostaw i ewentualnych reklamacji.

Nie musisz ograniczać się do sprzedaży opon na serwisach aukcyjnych czy ogłoszeniowych. W łatwy sposób poszerzysz swoją ofertę o inne akcesoria motoryzacyjne np. felgi czy akumulatory.

W TiresCMS masz dostęp do różnych szablonów aukcji, automatycznego kończenie lub wznawiania aukcji czy łączenia zamówień z różnych aukcji  przy serwisach aukcyjnych Allegro, eBay). Prawidłowa integracja z platformami sprzedażowymi twojej witryny jest niezwykle ważna z punktu widzenia prowadzenia biznesu i rozwoju firmy.

Podsumowując - wybór systemu, który całkowicie pasuje do twojej branży pomoże ci zaoszczędzić czas, energię i pieniądze.

przeczytaj podobne artykuły

Dla wszystkich sprzedawców opon i felg

Dziesięć razy więcej obsłużonych transakcji w tym samym czasie w porównaniu z metodami tradycyjnymi. ...

  • Zimowy artykuł ze Świata Opon
  • najbliższe plany na 2021 rok

15 wrzesień 2020 3 minuty

Skuteczna sprzedaż opon używanych

Sprzedaż opon używanych, zwłaszcza marek premium i klasy średniej sprowadzanych z zagranicy to jest nad...

  • zwiększ potencjał opon używanych
  • skuteczna kontrola pracowników

25 marzec 2021 3 minuty

/ Uwagi, pytania, a może sugestie ? wyślij maila

Nasz zespół po zapoznaniu się z Twoim problemem doradzi najkorzystniejsze rozwiązanie.