Wiedza
kluczem.
do Twojego sukcesu
Na łamach naszych blogów dzielimy się z Wami naszą specjalistyczną wiedzą i bogatym doświadczeniem z codziennej pracy. Przekazujemy także interesujące rozwiązania know-how z zakresu zarządzania sprzedażą opon online w połączeniu z dobrymi praktykami biznesowymi.

Hotel Opon by tires.pl - systemy IT dla flot i autoryzowanych serwisów

05 czerwiec 2023, przeczytasz w 3 minuty

Zarządzanie oponami, szczególnie dla większych podmiotów – firm flotowych czy autoryzowanych serwisów i dostawców opon – może być, wbrew pozorom, prawdziwym wyzwaniem. Wymaga nie tylko skoordynowania wielu procesów zachodzących w przedsiębiorstwie, ale i dużego zaangażowania zasobów ludzkich. Teraz jednak – stanie się to zdecydowanie łatwiejsze.

Wprowadziliśmy nowe oprogramowanie, które odmieni sposób, w jaki nasi klienci przetrzymują i zarządzają oponami, kołami i felgami – Hotel Opon by tires.pl. To oprogramowanie zaprojektowane specjalnie dla flot, autoryzowanych serwisów, dużych dostawców, hurtowni i dystrybutorów, które pozwala na zautomatyzowane zarządzanie oponami, od ich przyjęcia, po dostawę klientowi. Jak to działa i czemu powinieneś pomyśleć o tym narzędziu? Oto najistotniejsze fakty.


Nowoczesne rozwiązanie dla wymagającej branży

Hotel Opon by tires.pl to nowoczesne oprogramowanie, dostosowane do potrzeb klientów każdego kalibru. Bez względu na to, czy zarządzasz flotą pojazdów, prowadzisz autoryzowany serwis samochodowy, jesteś dostawcą opon, czy działasz w hurtowni i dystrybucji, to rozwiązanie zostało stworzone z myślą o Tobie. Hotel Opon składa się z wielu oddzielnych modułów i możesz dobrać takie funkcjonalności, które odpowiadają profilowi Twojej firmy, jej ofercie i celowi biznesowemu. Ale przede wszystkim – dzięki automatyzacji procesów – zyskasz mnóstwo czasu i energii, bo ogrom pracy wykona za Ciebie… nasz system.

Dzięki Hotelowi Opon masz teraz narzędzie, które usprawnia każdy etap zarządzania oponami – od ich przyjęcia, po dostawę klientowi. Sprawdźmy, jakie korzyści niesie to nowatorskie oprogramowanie.

 

Jak usprawnić etapy zarządzania oponami

1. Precyzyjny obieg opon
Przyjęcie opon, zarówno nowych, jak i używanych, stanie się prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Oprogramowanie pozwala na dokładne określenie parametrów opon, takich jak:

 • producent,
 • model,
 • rozmiar,
 • indeksy prędkości i nośności,
 • DOT
 • stan i głębokość bieżnika,
 • ewentualne uszkodzenia opony lub felgi
 • a także ilość.

Wprowadzając numer rejestracyjny lub numer VIN, możesz błyskawicznie zidentyfikować każdą oponę. System automatycznie nadaje unikalny numer ID depozytu i generuje etykiety z kodami kreskowymi dla każdej opony. Co istotne, oprogramowanie pomaga określić lokalizację w magazynie, co znacznie ułatwia przechowywanie opon.

Proces wydawania opon jest również łatwy do zarządzania. Magazynier może ręcznie wydać opony lub stworzyć zamówienie, podając informacje o firmie, adresie dostawy i osobie kontaktowej. 

2. Zarządzanie depozytami opon
Hotel Opon by tires.pl oferuje różne możliwości wydawania depozytów. Możesz dostarczyć opony klientowi bez fizycznego wywożenia, z dopisaniem do konkretnej firmy i numeru rejestracyjnego lub numeru VIN. Jeśli konieczne jest wywożenie depozytów, system umożliwia dokładne śledzenie tego procesu, co jest kluczowe dla pełnej kontroli nad oponami.

3. Sprawniejsza obsługa zamówień
Zamawianie i wydawanie opon staje się bardziej przejrzyste. Tworzenie zamówienia jest intuicyjne, a podanie destynacji, dodanie depozytów i wybór kuriera to tylko kilka kliknięć. Integracja z firmami kurierskimi, również własnymi umożliwia łatwą i sprawna dostawę.

4. Dodatkowe narzędzia upłynniające pracę
Hotel Opon by tires.pl dostarcza także szereg narzędzi, które usprawniają pracę i zwiększają kontrolę. To narzędzia, które pozwalają na:

 • generowanie etykiet z kodami QR lub kodami kreskowymi,
 • automatyczne przypisywanie lokalizacji depozytu w magazynie,(nr hali, regał, miejsce, półka etc.)
 • wyszukiwanie depozytów według zadanych cech,
 • przypisywanie zdjęć do depozytów,
 • automatyzację korespondencji z klientami,
 • tworzenie raportów i protokołów dopasowanych do własnych potrzeb.

5. Automatyczne oznaczanie lokalizacji opon
Jedną z głównych nowości jest automatyczne oznaczanie lokalizacji opon oraz inwentaryzacja magazynów. Dzięki tej funkcji, możesz sam określić strukturę swojego magazynu, a system będzie Ci podpowiadał, gdzie umieścić dane towary.

System Hotelu Opon pomoże Ci znaleźć najlepsze miejsce do przechowywania każdej opony, co oznacza bardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni i znaczne ograniczenie ryzyka pomyłek podczas kompletowania zamówień.


Zrób krok w przyszłość

Hotel Opon by tires.pl to rewolucyjne rozwiązanie, które zmienia sposób zarządzania oponami. To nie tylko usprawnienie procesów, ale także większa nad nimi kontrola. Dla flot, autoryzowanych serwisów, dostawców i hurtowni opon, to krok w przód w efektywnym zarządzaniu. Dzięki precyzyjnemu przyjęciu, lokalizacji, wydawaniu opon i automatyzacji procesów, Twoja firma stanie się bardziej konkurencyjna.

 

 

 

/ Uwagi, pytania, a może sugestie ? wyślij maila

Nasz zespół po zapoznaniu się z Twoim problemem doradzi najkorzystniejsze rozwiązanie.