O Grupie Continental

Jeden z pięciu największych dostawców motoryzacyjnych na świecie ( opony oraz pozostałe elementy przeznaczone dla motoryzacji ).
Do grupy należą marki Continental, Barum, General Tire, Gislaved, Matador, Semperit, Sportiva, Mabor, Viking

Niemiecka marka, która przez lata wyznaczała zupełnie nowe trendy w branży. Continental znany jest z produkcji opon na lata regularnego użytkowania, wykonanych z dbałością o nawet najdrobniejsze szczegóły. Oferta zawiera ponad 800 różnych modeli. Continental opracowuje swoje produkty w oparciu o parametry pozwalające na stabilną jazdę nawet w trakcie ulewnego deszczu oraz w warunkach zimowych.

 

Continental znany jest z szeregu testów, które przechodzi każda opona przed wprowadzeniem do sprzedaży. Nowy model pokonuje setki kilometrów na torze testowym marki o nazwie Contidrom. Praktycznie każdego roku w różnych warunkach poddawane jest takim zabiegom ponad 100 000 różnych typów ogumienia. Dodatkowo charakterystyka poszczególnych elementów oferty zyskuje również potwierdzenie ze strony podmiotów niezależnych z branży.

 

Opony Continental w rankingach pozostają liderem jakości, a w plebiscytach ADAC niemieckiego stowarzyszenia kierowców plasują się w ścisłej czołówce. Ponadto marka pojawia się regularnie w renomowanych czasopismach, takich jak AutoBild czy AutoZeitung.


Oferta opon koncernu obejmuje opony do samochodów osobowych, vanów, 4x4, opony motocyklowe i rowerowe, ciężarowe oraz do samochodów dostawczych. Nowoczesne technologie obecne w firmie powodują że systematycznie zwiększa się obecość grupy Continental na rynkach opon specjalistycznych - przede wszystkim rolnicze, leśne oraz przeznaczonych do innych prac.

EDI Wheel integracja

- dwustronna komunikacja pozwala na przekazywanie danych z różnych systemów informatycznych
- produkty ( automatyczne i cykliczne pobieranie danych, opisów, charakterystycznych parametrów, wszystkich lub wybrancych kategorii )

- stany magazynowe - aktualne informacje dotyczące ilości oraz dostępności produktów w ofercie
- ceny ( z możliwością zarządzania marżami i narzutami, wybiórczo na kategorie, grupy produktowe, konkretne marki bądź rozmiary )/ chcesz podłączyć inną integrację? napisz do nas

opisz która z podanych integracji Cię zainteresowała, skontaktuj się przez formularz, a nasi specjaliści przygotuję listę funkcjonalności tak aby najlepiej dostosować ją pod Twoje wymagania. Miłego dnia !

artykuły z bloga

Nowy rozdział w e-handlu - TiresCMS i ERLI rozpoczynają współpracę

Rynek e-commerce nieustannie i dynamicznie ewoluuje, napotykając na wyzwania i dążąc do doskonałości....

  • Korzyści dla sprzedawców opon i felg
  • Integracja z Erli dla rozwoju handlu

03 listopad 2023 5 minut

Rozwiązania IT dla magazynów opon nowych i używanych

Przedsiębiorcy w Polsce zajmujący się dystrybucją opon i felg zarządzają asortymentem liczącym częs...

  • Automatyzacja w średnich magazynach opon
  • Wiele magazynów w jednym systemie IT

24 październik 2022 3 minuty

Platforma e-commerce dla branży oponiarskiej

Szyta pod wymiar, z funkcjami dla najbardziej wymagających klientów, dopasowana do indywidualnych potrzeb...

  • dropshipping opon
  • oprogramowanie uszyte na miarę

05 styczeń 2021 3 minuty