automatyzuj
sprzedaż.
opon i felg
Zalety sprzedaży dropshippingowej

Droshipping to obecnie jeden z najczęściej wybieranych modeli biznesowych. Jego popularność wynika z minimalnego progu wejścia – wystarczy niewielka inwestycja na początku na stworzenie swojego sklepu internetowego i pełną automatyzację sprzedaży. Nie musisz szukać magazynu do przechowywania produktów jakie sprzedajesz. Prosto z hurtowni lub od producenta, z którymi zawarłeś umowę, trafiają prosto do klienta. To dlatego dropshipping opon i felg jest doskonałym pomysłem na samodzielny biznes lub rozwinięcie obecnego stacjonarnego.


Pobierz pdf z 10 poradami o dropshippingu opon


Branża oponiarska to stabilna gałąź gospodarki, a do stworzenia sklepu i bezproblemowego zarządzania masz nas: Tires CMS – oprogramowanie do zarządzania sprzedażą opon i felg. Umożliwia integracje z hurtowniami, zewnętrznymi programami, API oraz systemami dystrybutorów i producentów. Teraz w prosty sposób i bez ryzyka sprzedawaj w Polsce i krajach UE, korzystając z magazynów zewnętrznych.

Czym jest dropshipping opon i felg?

Generalnie jest to model biznesowy, umożliwiający sprzedaż produktów znajdujących się w magazynach Twoich dostawców w bardzo prostej formule – w 4 krokach:

1. Ty umożliwiasz zakup (np. wystawiasz produkty w sklepie internetowym),
2. Klient kupuje z dowolnego, podłączonego kanału sprzedaży
3. System automatycznie przekazuje zamówienie do najlepszego dostawcy
4. Zamówienie zostaje dostarczone do klienta bezpośrednio z magazynu dostawcy.

Możliwość dostarczenia produktów bezpośrednio do klienta to szczególnie ważny aspekt w przypadku dropshippingu opon, ze względu na duże gabaryty towaru. Tym istotniejsza jest tu także pełna automatyzacja procesu sprzedaży. Koordynacja szczegółów w taki sposób, by nie tylko właściwy produkt trafiał do miejsca docelowego, ale by procesy biznesowe takie jak: w pełni automatyczne wystawianie produktów i przekazywanie zamówień dostawcom, obsługa klienta, generowanie etykiet czy przyjmowanie i rozliczanie płatności – przebiegały sprawnie i bez zakłóceń. To wszystko posiada nasze autorskie, stworzone od podstaw przez wieloletnich praktyków, oprogramowanie Tires CMS.

Od strony programistycznej dropshipping opon i felg polega na połączeniu systemów programistycznych zawierających wszelkie dane (między innymi stany magazynowe, ceny, opisy i zdjęcia) o produktach przy pomocy tzw. API. Oto, co dzięki temu zapewnia system:

CAŁKOWITA INTEGRACJA Z HURTOWNIAMI I DOSTAWCAMI


System TiresCMS ma możliwość integracji z największymi hurtowniami i producentami opon i felg w Polsce i Europie. Dzięki temu dostępny jest szeroki wybór produktów wielu uznanych marek, m.in. Pirelli, Dunlop, Continental, Bridgestone, Goodyear, AEZ, Alcar, Alutec, OZ i wielu innych. Istotną wartością jest także obecność w systemie marek dopiero wchodzących na rynek, a także posiadających w ofercie opony specjalistyczne np, przemysłowe, motocyklowe, budowlane, leśne czy do quadów. To zapewni Ci szeroki wachlarz możliwości w twoim sklepie: dobre ceny, oszczędność czasu, elastyczność i sprawną sprzedaż.

PEŁNA AUTOMATYZACJA


Oznacza to, że realizacja zamówień odbywa się automatycznie między naszym systemem, a systemem danego dostawcy. Ty nie musisz się tym zajmować – wszystkie procesy, począwszy od przyjęcia zamówienia, poprzez dostarczenie go hurtownikowi, wygenerowanie etykiety i rozliczenie płatności, przebiegają samoczynnie. Twój klient kupuje, płaci i gładko otrzymuje zamówione produkty, a ty zarabiasz, oszczędzając czas. Wykorzystasz go z pewnością w innych obszarach działania swojej firmy.

Jakie są główne korzyści z zastosowania systemu TiresCMS w modelu dropshippingowym?

 • NIE MUSISZ posiadać wielkich stanów magazynowych
 • PŁACISZ tylko wtedy, gdy płaci klient
 • Twoje transakcje przebiegają SZYBKO I BEZPIECZNIE
 • ZMNIEJSZONE koszty dostaw do klientów
 • brak weryfikacji ZWROTÓW

Zamówiony przez klienta towar jest wysyłany bezpośrednio z magazynów Twojego dostawcy (może się on znajdować w Polsce lub na terenie któregoś z europejskich krajów) i dostarczany od razu do klienta. Rozliczasz się tylko za faktycznie kupiony towar. Serwery komunikują się ze sobą bezpośrednio, przez co zwiększa się ich przepustowość i szybkość działania. W nasze oprogramowanie wbudowane są integracje z systemami płatności, kurierami czy dostawcami.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz lub zadzwoń - nasi doradcy chętni Ci pomogą.

 

/ Zamawiam bezpłatną wycenę

Krótko opisz czego potrzebujesz, nasz specjalista zadzwoni do Ciebie i zaproponuje najkorzystniejsze rozwiązanie.

artykuły z bloga

Leasing oprogramowania dla branży oponiarskiej

Potrzebujesz porządnego oprogramowania do zarządzania sprzedażą, ale to kosztowny zakup, zwłaszcza prz...

 • finansowane rozwiązania dla firm
 • 4 fakty o leasingu oprogramowania

06 kwiecień 2021 5 minut

Jak stworzyć dobrą bazę zdjęć opon

Bez dobrych zdjęć produktów prowadzenie sklepu w internecie jest niemożliwe. Branża oponiarska nie jest w...
 • dostosowanie zdjęć do sklepów online
 • abonament na aktualizację bazy opon

08 grudzień 2020 3 minuty

Inteligentne zarządzanie procesami logistycznymi w magazynach opon

Zarządzanie magazynem opon to obsługa wszelkich procesów logistycznych związanych ze sprzedawanym asort...

 • Przyjęcie i wprowadzanie produktów na stan
 • Przypisanie miejsc magazynowych do produktów

21 listopad 2022 4 minuty