Wiedza
kluczem.
do Twojego sukcesu
Na łamach naszych blogów dzielimy się z Wami naszą specjalistyczną wiedzą i bogatym doświadczeniem z codziennej pracy. Przekazujemy także interesujące rozwiązania know-how z zakresu zarządzania sprzedażą opon online w połączeniu z dobrymi praktykami biznesowymi.

Nowoczesne projekty graficzne dla sklepów z oponami

03 styczeń 2022, przeczytasz w 4 minuty

Samochody i akcesoria samochodowe należą do produktów najchętniej kupowanych przez internautów - według raportu Gemius w ostatnim roku wybrało je 31 proc. badanych. Dzięki systemowi TiresCMS zyskasz layout sklepu z oponami, który przekona klientów do Twojej oferty. Szukając layoutu dla swojego sklepu internetowego łatwo wpaść w pułapkę i wybrać szablon niedopasowany do specyfiki branży e-commerce, w której działa przedsiębiorca.

Efekt? Właściciel sklepu z kosmetykami korzysta z identycznego rozwiązania, co jego kolega sprzedający koszulki, sprzęt sportowy lub buty. Firmy używające sklepów www “dla każdego” nie odpowiadają w pełni na potrzeby klientów i nie maksymalizują potencjalnych zysków.

Czy jest na to rada? Tak, to layouty sklepów online dedykowane przedsiębiorcom działającym w konkretnych niszach, np. sprzedających opony, koła i akcesoria samochodowe. 

TiresCMS to system zarządzania sprzedażą przygotowany od podstaw, przez praktyków, którzy świetnie znają branżę oponiarską. Jednym z jego elementów są nowoczesne layouty sklepów www.


Jak stworzyć nowoczesny layout sklepu z oponami?


W TiresCMS nie idziemy na kompromisy. Każdy sklep projektujemy od podstaw. Dzięki temu zyskujesz oryginalne rozwiązania, które są dopasowane do Twoich wymagań i celów oraz odpowiadają światowym standardom sprzedaży w branży oponiarskiej. 

Prowadzisz sklep nastawionych na sprzedaż detaliczną lub hurtową? Serwis wulkanizacyjny, zakład mechaniczny, a może produkujesz akcesoria samochodowe? Otrzymasz layout strony, który uwzględnia potrzeby Twoje i Twoich klientów szukających opon, kół lub felg, nowych i używanych, wszelkich typów i modeli. 

W systemie TiresCMS znajdziesz poszczególne elementy sklepu www (np. karty produktów) dostosowane do branży sprzedaży opon, przejrzysty i przyjazny w obsłudze koszyk, wygodne formularze kontaktowe oraz oferty dla klientów uwzględniające standardy B2B. Wszystko responsywne czyli świetnie wyglądające i działające na każdym urządzeniu.


Funkcjonalności sklepu www z oponami - trendy 2022, UX, wizualizacja


Projektując sklep online skupiamy się na rozwiązaniach graficznych, które są dopasowane do branży oponiarskiej, a jednocześnie nowoczesne i przyjazne w obsłudze dla kupujących. Nadrzędnym celem jest stworzenie strony, która zmaksymalizuje dochody Twojego sklepu czy hurtowni i zachęci klientów do ponownych odwiedzin.

Tworząc layouty zwracamy przede wszystkim uwagę na:

  • trendy 2022 - rozwiązania graficzne i użytkowe odpowiadają najnowszym trendom obowiązującym w e-commerce. Kupujący sprawnie i szybko przejrzą interesujące ich kategorie i produkty, skorzystają np. z zaawansowanego filtrowania, które zdecydowanie ułatwia wybór szukanej opony lub felgi,

  • funkcjonalność sklepu internetowego - klient bez straty czasu znajdzie interesujący go produkt, otrzyma również precyzyjnie dobraną informację o powiązanych produktach, dokona sprawnej i bezpiecznej płatności. Layout jest responsywny - Twój sklep dopasuje się do rozmiaru wyświetlacza urządzenia klienta, będzie zatem równie dobrze wyglądał na komputerze stacjonarnym i smartfonie, 

  • sprawną obsługę strony - administrowanie stroną stworzoną w ramach TiresCMS jest intuicyjne i możliwie proste. Panel administracyjny jest przejrzysty, dzięki niemu szybko obsłużysz klientów, sprawdzisz stan magazynu, wprowadzisz promocje lub rabaty na konkretny produkt, ofertę jednego producenta czy też wybrany rodzaj opon, zintegrujesz sklep z nowym dostawcą i będziesz miał kontrolę nad różnymi kanałami sprzedaży (np. serwisami aukcyjnymi czy portalami branżowymi),

  • dobry UX - pozytywne wrażenie klientów podczas wizyty w e-sklepie jest kluczowe, to dobre User Experience (UX) zwiększy Twoją przewagę nad konkurencją i zachęci kupującego do ponownych odwiedzin,  

  • kreatywną wizualizację - możesz liczyć na rozwiązania, których nie znajdziesz w “gotowcach”. Proponujemy funkcjonalność połączoną z estetyką, 

  • rozbudowane filtrowanie produktów - w ramach oprogramowania TiresCMS Twoi klienci mają dostęp do dziesiątek tysięcy opon i felg w każdym rozmiarze i rodzaju, od pojazdów osobowych i ciężarowych przez przemysłowe po leśne i rolne. Nie poczują się zagubieni - szybko znajdą produkt, którego szukają. Produkty można filtrować zadając pytania o m.in. cechy produktu (opony, felgi, koła), status oferty (nowa, używana, bieżnikowana), a także przyczepność, nośność, rozmiar, cenę, producenta itd.,

  • Progressive Web Apps (PWA) - wykorzystujemy aplikacje PWA, dzięki którym twój sklep będzie świetnie wyglądał i działał na urządzeniach mobilnych (smartfonach, tabletach) we wszystkich systemach, także w trybie offline. To niezwykle ważne -  połowa transakcji w sklepach online odbywa się przy użyciu telefonów,

  • wyrazistą typografię - jednym z nowych trendów w tworzeniu stron www są duże czcionki połączone z atrakcyjnymi zdjęciami. Pracując nad layoutem sklepu wybieramy czcionki, które pasują do branży, a jednocześnie nie są nudne i przyciągną uwagę klienta.


Jak tworzyć witryny stron i sklepów internetowych dla branży oponiarskiej

Strony, które proponujemy przedsiębiorcom działającym w branży oponiarskiej uwzględniają oczekiwania kupujących. Wiemy jak budować wiarygodność na trudnym, konkurencyjnym rynku.

O tym dlaczego warto wybrać TiresCMS, oprogramowanie obsługujące sprzedaż dla branży oponiarskiej z dedykowanymi layoutami sklepów, świadczą wyniki tegorocznych badań rynku e-commerce w Polsce (Gemius dla e-Commerce Polska, 2021).

Polacy wybierając sklep www kierują się nie tylko atrakcyjną ceną (45 proc. badanych) i niskimi kosztami dostawy (42 proc.). Klientów przyciągają również pozytywne wrażenia z wcześniejszych wizyt (33 proc.). Dlatego tak ważne jest pierwsze wrażenie osób, które wejdą na witrynę Twojego sklepu. 

Co przekonuje klientów, którzy pierwszy raz odwiedzają witrynę e-commerce? 


To przede wszystkim opinie o danym sklepie internetowym, możliwość płatności przy odbiorze oraz jasna i czytelna informacja o prawie do  zwrotu i reklamacji. Bardzo ważny jest też łatwy sposób płatności (karta płatnicza, systemy szybkich płatności), prosty sposób składania zamówienia oraz różne dostępne formy płatności. To wszystko znajdziesz w naszym oprogramowaniu.

Tworząc layouty sklepów z oponami bierzemy pod uwagę czym kierują się klienci szukając opon nowych i używanych lub felg. Skontaktuj się z nami i sprawdź ofertę TiresCMS - możesz przetestować nasz system, sprawdzić jak wygląda profesjonalny sklep dla branży oponiarskiej i wybrać rozwiązania, które odpowiada Twojej działalności.

 

 

 

/ Uwagi, pytania, a może sugestie ? wyślij maila

Nasz zespół po zapoznaniu się z Twoim problemem doradzi najkorzystniejsze rozwiązanie.