Wiedza
kluczem.
do Twojego sukcesu
Na łamach naszych blogów dzielimy się z Wami naszą specjalistyczną wiedzą i bogatym doświadczeniem z codziennej pracy. Przekazujemy także interesujące rozwiązania know-how z zakresu zarządzania sprzedażą opon online w połączeniu z dobrymi praktykami biznesowymi.

Jak stworzyć dobrą bazę zdjęć opon

08 grudzień 2020, przeczytasz w 3 minuty

Bez dobrych zdjęć produktów prowadzenie sklepu w internecie jest niemożliwe. Branża oponiarska nie jest wyjątkiem. Jednak ze względu na olbrzymią ilość dostępnych modeli, baza zdjęć opon przestaje być opcją do ewentualnego przemyślenia. To niezwykle wygodne i przydatne narzędzie. Jednym z wyzwań przed którymi stoi przedsiębiorca sprzedający opony, jest gigantyczna liczba dostępnych modeli.

Baza zdjęć opon do sklepu online

Każdy z uznanych producentów oferuje opony o różnych rozmiarach, szerokościach, zastosowaniach. Zmiennych jest bardzo dużo. Weźmy przykład renomowanej firmy Pirelli. W jej ofercie mamy do wyboru 4000 różnych modeli. W dodatku trzeba uwzględnić 50 rodzajów bieżnika.

Na tym nie koniec. Bez dobrej jakości zdjęć nie ma szans na udany biznes online. Klient nie przyjedzie do sklepu, żeby obejrzeć oferowane przez ciebie produkty. Pierwsze wrażenie jest wszystkim, a same opisy nie wystarczą. Sprzedając opony, koła czy felgi stajesz przed potężnym wyzwaniem. Jak poradzić sobie ze zdobyciem i umieszczeniem na stronie setek czy tysięcy zdjęć różnego rodzaju produktów?

Prowadząc hurtową lub detaliczną sprzedaż akcesoriów samochodowych, kół, opon i felg musisz dopilnować wielu elementów. Potrzebujesz systemu, który zdejmie ci z barków część pracy. Czas przeznaczony na wyszukiwanie zdjęć dla setek rodzajów opon, które masz w ofercie, lepiej przeznaczyć na rozwój biznesu. Dlatego tak ważne jest oprogramowanie, które w kompleksowy sposób pomoże w przygotowaniu oferty i sprzedaży.

Automatyczny dobór zdjęć do bieżnika

TiresCMS zdecydowanie ułatwia zadanie. Wśród wielu funkcjonalności jest też baza zdjęć opon. Wśród nich znajdziesz wszystkie typy opon (przemysłowe, leśne, rolnicze, samochodowe, motocyklowe), a także felgi. Zdjęcia dopasowane są do bieżnika opony. System jest tak zbudowany, że rozpoznaje nazwę bieżnika i dodaje zdjęcia do danego modelu. Nie musisz robić tego ręcznie!

Zakup bazy zdjęć to duża wygoda, oszczędność czasu i energii. Dzięki bazie opon ułatwisz sobie pracę, a klienci bez większego problemu znajdą oponę z bieżnikiem, który ich interesuje. Baza jest aktualizowana. Dodatkowo twórcy oprogramowania zadbali o to, żeby zdjęcia pasowały do szaty graficznej twojej witryny. Na fotografii umieszczone będzie logo twojej firmy, możesz też zmienić tło zdjęcia.

Baza zdjęć opon przy dropshippingu

Uaktualniana baza zdjęć jest na wagę złota jeśli planujesz prowadzić sprzedaż w modelu dropshipping. Dla przypomnienia: dropshipping polega na sprzedaży produktów online, których fizycznie nie masz w magazynie. Zamówienie od klienta przekierowane jest automatycznie do hurtowni, która w twoim imieniu wysyła zamówione opony do nabywcy.

Klient nie musi nawet wiedzieć, jak wygląda zaplecze twojej działalności. Płaci za zamówiony produkt i go otrzymuje. Baza zdjęć znakomicie ułatwi ci prowadzenie tego rodzaju biznesu.

Wielką zaletą dropshippingu jest szybkość rozpoczęcia sprzedaży. Czasem możesz ruszyć z własnym biznesem z dnia na dzień - dosłownie! Jednak potrzebujesz do tego dobrego oprogramowania. Systemu, który umożliwi ci błyskawiczny start dzięki automatyzacji i uwzględnieniu najważniejszych zasad obowiązujących w branży oponiarskiej.

Jednym z elementów o który nie powinieneś się martwić są zdjęcia produktów. Dlatego baza zdjęć opon jest bezcenna w przypadku dropshippingu. Masz je w jednym miejscu - nie tracisz czasu na szukanie, dopasowanie do twojego serwisu i obróbkę.

To nie koniec zalet.

Oferta producentów zmienia się. Ty nie musisz się tym martwić. Baza zdjęć jest automatycznie aktualizowana.

Masz gwarancję, że szczegóły produktu w twoim sklepie online - opis, zdjęcia, dodatkowe informacje - zawsze są prawidłowe i na czasie.

/ Uwagi, pytania, a może sugestie ? wyślij maila

Nasz zespół po zapoznaniu się z Twoim problemem doradzi najkorzystniejsze rozwiązanie.