Wiedza
kluczem.
do Twojego sukcesu
Na łamach naszych blogów dzielimy się z Wami naszą specjalistyczną wiedzą i bogatym doświadczeniem z codziennej pracy. Przekazujemy także interesujące rozwiązania know-how z zakresu zarządzania sprzedażą opon online w połączeniu z dobrymi praktykami biznesowymi.

Jak nowocześnie sprzedawać felgi i koła w sieci

15 maj 2022, przeczytasz w 3 minuty

Prowadząc sprzedaż opon, felg, kół i produktów pokrewnych najczęściej skupiamy się pierwszym z asortymentów, gdyż jest on najczęściej poszukiwany przez klientów branży oponiarskiej. W powszechnej opinii felgi są jedynie nośnikiem ogumienia i wielu odbiorcom wystarcza podstawowy model, w który wyposażone jest auto, a ewentualna zmiana podyktowana jest uszkodzeniem. Istnieją również entuzjaści motoryzacji, dla których wzór felg będzie sposobem na wyróżnienie się na ulicy i nadanie autu własnego charakteru.

Niezależnie od intencji kupującego, warto zapewnić mu łatwy i przejrzysty dostęp do oferty sprzedawanych produktów, oraz możliwość wyszukania modelu, który najlepiej spełni jego oczekiwania. Dlatego istotne jest dostosowanie sklepu do oferowanego towaru, tak aby ułatwić sobie zarządzanie sprzedażą, a odbiorcy znalezienie tego czego szukał.

Jakie informacje są istotne dla wyszukiwarek felg na portalach sprzedażowych?

 

Posiadanie szerokiej oferty produktów może być gwarancją, że klient, szukając konkretnego produktu znajdzie go właśnie w Twoim sklepie. Z tego powodu warto zadbać o dokładny opis i podanie szczegółowych parametrów, które ułatwią wyszukiwarkom na portalach sprzedażowych, odnalezienie produktów pochodzących z Twojej firmy. Zamawiający, zanim przejdzie do wyboru felg na podstawie wyglądu, najczęściej określi parametry, które ograniczą wyniki wyszukiwania do towarów pasujących do jego auta pod względem możliwości montażu i zastosowania. Wśród nich warto wyróżnić:

  • materiał, z jakiego zostały wykonane,
  • średnica,
  • szerokość,
  • rozstaw i ilość śrub mocujących.

Bardziej wymagający odbiorcy, mogą poszukiwać dużo dokładniejszych parametrów opisujących produkt, jednak już te podstawowe pozwolą wyszukać grupę produktów, pasujących do określonych wytycznych.


W jaki sposób TiresCMS ułatwi Ci zarządzanie dystrybucją felg?

 

Zarządzając dystrybucją felg samochodowych, warto wyposażyć się w narzędzie dostosowane do oferowanego produktu. Oprogramowanie TiresCMS posiada dodatkowy moduł umożliwiający zarządzanie asortymentem w prosty i przejrzysty sposób z jednego miejsca. Dodawanie nowych ofert czy aktualizowanie już istniejących możliwe jest za pośrednictwem systemu, który doskonale sprawdza się jako baza danych sprzedażowych. Oferowane produkty można dodatkowo grupować i katalogować na podstawie określonych cech, parametrów czy producentów co ułatwi w dużym stopniu zarządzanie asortymentem. Dzięki temu łatwiejsze będzie ustalanie marż i rabatów dla konkretnych grup produktów, czy nanoszenie zmian ofertowych dla określonej kategorii.

Oprogramowanie TiresCMS posiada również możliwość wykorzystania dropshippingu jako modelu dystrybucji Twoich produktów. Stosowne moduły pomogą w pośredniczeniu między producentem felg a klientem, przesyłając odpowiednie informacje do każdej ze stron transakcji. System TiresCMS to łatwiejsze zarządzanie dostępnością asortymentu, zarządzaniem procesami logistycznymi podczas realizacji zamówienia, obsługa płatności i dokumentów sprzedażowych, a także kontakt z klientem, umożliwiający automatyczne informowanie o zmianie statusu zamówienia oraz bezpośrednią wymianę wiadomości.

Jak w prosty sposób zarządzać wieloma kanałami sprzedaży internetowej?


Szeroka oferta produktów dobrze sprawdzi się podczas dystrybucji wykorzystującej liczne kanały sprzedaży. Wiele portali internetowych oferujących sprzedaż felg opiera swoje działanie na wyszukiwarkach dopasowujących prezentowane towary do zapytań kierowanych przez klienta. Najczęściej określa on niektóre charakterystyczne cechy produktu, lub posiadany przez siebie model pojazdu i oczekuje wyników wyszukiwania, które pasować będą do założonych kryteriów. Uzupełnianie ręczne wszystkich informacji potrzebnych w procesie wyszukiwania byłoby prawdopodobnie niemożliwe, dlatego oprogramowanie TiresCMS daje możliwości łatwiejszego zarządzania ofertami sprzedaży.

System posiada możliwość integracji z najpopularniejszymi sklepami internetowymi dzięki czemu, posiadana baza danych produktów, zostanie automatycznie dopasowana do potrzeb konkretnego portalu. Wszystkie uzupełnione w systemie parametry techniczne opisujące sprzedawane felgi, zostaną skopiowane do karty produktu widniejącej na platformie sprzedażowej. Dzięki temu wykorzystywane przez wyszukiwarkę kryteria pozwolą odnaleźć klientowi produkt oferowany przez Twoją firmę. Ponadto wszystkie zmiany naniesione w bazie danych, zostaną automatycznie uwzględnione na wszystkich zintegrowanych serwisach. To ogromna oszczędność czasu włożonego w przygotowanie oferty sprzedażowej.

Oprogramowanie TiresCMS to nie tylko zarządzanie sprzedażą opon, ale również felg, które wymagają oddzielnych działań podczas budowania i udostępniania oferty sprzedażowej. Uzupełnianie i aktualizacja szczegółowych danych, musi odbywać się w sposób, który pozwoli na odnalezienie danego produktu przez wyszukiwarki portali internetowych, a informacje zwrotne powinny ułatwiać procesy związane z realizacją zamówienia. Dlatego TiresCMS wyposażony został w oddzielny moduł, dostosowany do operacji logistycznych związanych z dystrybucją felg.

Jeśli zależy Ci na najlepszych rozwiązaniach dla Twojego biznesu, skontaktuj się z nami, a odpowiemy na wszystkie pytania i przedstawimy Ci ofertę spełniającą wszystkie Twoje oczekiwania.

 

 

 

/ Uwagi, pytania, a może sugestie ? wyślij maila

Nasz zespół po zapoznaniu się z Twoim problemem doradzi najkorzystniejsze rozwiązanie.