Wiedza
kluczem.
do Twojego sukcesu
Na łamach naszych blogów dzielimy się z Wami naszą specjalistyczną wiedzą i bogatym doświadczeniem z codziennej pracy. Przekazujemy także interesujące rozwiązania know-how z zakresu zarządzania sprzedażą opon online w połączeniu z dobrymi praktykami biznesowymi.

Dlaczego warto wybrać rozwiązania dedykowane

14 styczeń 2021, przeczytasz w 3 minuty

Oprogramowanie szyte na miarę, to produkt idealnie dopasowany do twojego biznesu, dodatkowe wsparcie techniczne profesjonalistów oraz możliwość dalszego rozwoju firmy. Sprawdź dlaczego dedykowane rozwiązania IT to pomysł warty przemyślenia. Są firmy, które korzystają z uniwersalnych programów czy aplikacji przygotowanych “dla każdej” branży. Rozmawiając z ich właścicielami usłyszysz, że takie rozwiązanie im wystarcza. Jednak bez problemu znajdziesz też osoby, które przyznają, że popełniły błąd opierający swój serwis sprzedażowy na najbardziej popularnych systemach zarządzania treścią (CMS) np. WordPress.

Określ swoje potrzeby

Bardzo dużo zależy od twoich potrzeb, branży w której działasz czy pomysłu na rozwój biznesu. Za chwilę dowiesz się, kiedy warto wybrać dedykowane rozwiązanie i jakie są jego zalety. W wielu przedsięwzięciach dedykowane rozwiązania IT są elementem, który przesądza o sukcesie lub klapie projektu. Dlaczego? Odpowiedzi jest wiele. Np. brak spersonalizowanego oprogramowania uniemożliwia rozwój sklepu - poznanie zapotrzebowania klientów, zwiększenie asortymentu czy pełną automatyzację.

Serwis “dla każdego” nie sprawdzi się dobrze jeśli oferujesz dużo różnych modeli produktu. Jeśli rozważasz: skorzystać z gotowego serwisu czy postawić na rozwiązanie szyte na miarę, pomyśl:

- czy twoja strona będzie rozbudowana lub często aktualizowana?
- sprzedajesz jednakowe produkty czy wiele różnych modeli?
- chcesz prowadzić sprzedaż w formie dropshippingu?
- zależy ci na zwiększonym bezpieczeństwie witryny?
- jakim budżetem dysponujesz?


Z góry możesz przyjąć założenie, że sprzedając online - np. opony lub akcesoria samochodowe - potrzebujesz własnego, dedykowanego CMS-a. Kiedy natomiast nie potrzebujesz dedykowanego rozwiązania? Jeśli myślisz tylko o bardzo prostej stronie www typu wizytówka firmy. W takim celu wystarczy gotowy szablon lub prosta strona zamówiona w agencji.

Rozwiązanie dedykowane, jakie są korzyści dla Twojej firmy ?

Korzystając z rozwiązania dedykowanego wiesz, że jest ono dla ciebie i tylko dla ciebie. Przedstawiciel firmy z którą współpracujesz dopyta, jaka jest charakterystyka twojej branży, na jakich klientów się nastawiasz, z jakimi zewnętrznymi podmiotami współpracujesz, jakich funkcjonalności potrzebujesz itp. Na podstawie rozmów i analizy twoich potrzeb, agencja przygotuje CMS-a dopasowanego do twoich wymagań.

Tymczasem kupując szablon dostajesz … szablon. Nie masz komfortu wyboru różnych rozwiązań czy funkcjonalności, jak w przypadku szytego na miarę CMS-a. Współpraca z agencją nie kończy się zazwyczaj na przygotowaniu i wdrożeniu oprogramowania. Możesz liczyć na opiekę posprzedażową i wsparcie przy ewentualnym rozwoju systemu.

Wygląd strony ( layout , szata graficzna ). Twoja strona powinna być responsywna, czyli wyglądać idealnie na każdym urządzeniu z którego korzysta użytkownik. Otrzymując dedykowanego CMS-a masz gwarancję, że witryna twojego sklepu dopasuje się do rozmiarów ekranu np. smartfona.

Bezpieczeństwo serwisu

Rozwiązania dedykowane IT są z reguły bardziej bezpieczne, bo kod źródłowy jest zamknięty. Zna go niewiele osób. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko np. wycieku danych wrażliwych twoich klientów. Dopasowanie do twoje działalnośności. Spotykany frazes że często, to co jest dla każdego, tak naprawdę jest dla nikogo - w wielu przypadkach zawiera dużo prawdy. Przedsiębiorca sprzedający akcesoria samochodowe czy opony potrzebuje innych funkcjonalności niż osoba handlująca bawełnianymi koszulkami. Dlatego warto postawić na rozwiązania dedykowane branży w której działasz.

Taką propozycją jest TiresCMS. To oprogramowanie przygotowane od podstaw dla sklepów detalicznych i hurtowni oferujących opony, koła i felgi.

Poznaj zalety oprogramowania TiresCMS

- zintegrujesz sklep z platformami branżowymi (Tyre24.pl, Platformaopon) czy też serwisami aukcyjnymi lub ogłoszeniowymi (Allegro, OLX)
-
sprawnie i szybko zaktualizujesz swoją ofertę
- masz wgląd w faktyczną ilość towaru w magazynach
- oferujesz klientom precyzyjną wyszukiwarkę, która uwzględnia cechy charakterystyczne i szczegółowe dane opon każdego typu
  zamówienia są realizowane automatycznie
- nie musisz śledzić cen, bo system sam analizuje ceny u dostawców i wystawia najkorzystniejszą


Jeśli prowadzisz sprzedaż online (nie ma tutaj znaczenia czy jest to B2B czy detal B2C) rozważ rozwiązania dedykowane. W ten sposób dopasujesz się do potrzeb klientów, zapewnisz im sprawną obsługę, dobre wrażenia podczas kontaktu z twoją witryną (user experience - UX), a sam zyskasz większą kontrolę nad swoim biznesem oraz zaoszczędzisz czas i pieniądze.

przeczytaj podobne artykuły

Jak stworzyć dobrą bazę zdjęć opon

Bez dobrych zdjęć produktów prowadzenie sklepu w internecie jest niemożliwe. Branża oponiarska nie jest w...
  • dostosowanie zdjęć do sklepów online
  • abonament na aktualizację bazy opon

08 grudzień 2020 3 minuty

/ Uwagi, pytania, a może sugestie ? wyślij maila

Nasz zespół po zapoznaniu się z Twoim problemem doradzi najkorzystniejsze rozwiązanie.